اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَدَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"      
كدخبر: ۴۱۲۵
تاريخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
واکنش شدید امام جمعه برازجان از رسانه ای شدن اختلافات درون شورا توسط برخی اعضا
قانون را برای حل مشکلات فصل الخطاب قرار دهیم.حال کسانی بگویند چون به خواست ما عمل نمی شود باید شورا منحل شود، این یک حرف غیر منطقی و بدعت گذاری غلط است.
حجت‌الاسلام حسن مصلح در خطبه‌های نماز جمعه این هفته برازجان با ابراز نگرانی از مباحث پیش آمده در شورای شهر برازجان، در واکنش به رسانه ای کردن اختلافات و تخریب برخی از چهره های شورای شهر اظهار داشت:اختلافات درون شورا را به میان مردم و رسانه ها نکشید زیرا افراد و رسانه هایی هستند که به این مشکلات دامن می زنند.

به گزارش فوری نیوز، چندی پیش یکی از اعضای شورای شهر برازجان در گفتگوی هفته گذشته خود با وب سایت خبری ناصرون، با احتمالی دانستن انحلال شورای شهر برازجان گفته بود: ممکن است مسأله به شورای حل اختلاف شوراها برود و رأی به انحلال هم بدهند.

گفتنی است چهار جلسه اخیر شورای شهر برازجان بدلیل عدم حضور 4 عضو این شورا تشکیل نگردیده است تا ایده انحلال شورا به واقعیت نزدیک شود و واکنش امام جمعه و مردم برازجان را بدنبال داشته باشد.

معترضان دلیل عدم حضور خود در جلسات را بی توجهی به خواسته های خود از سوی اکثریت شورا مطرح کرده اند.

لازم به ذکر است که اختلافات درونی شورای شهر برازجان با حضور نیافتن 4 تن از اعضا برای انتخاب هیئت رییسه شورا در سال دوم آغاز و با انتشار مطلبی از سوی سخنگوی این شورا (که از اعضای گروه 4 نفره می باشد)در سایتهای خبری به اوج خود رسید.

گفتنی است که گروه چهار نفره شورا با انجام مصاحبه ها و انتشار مطالبی تحت عناوین مختلف در سایتهای خبری اتهاماتی را متوجه 5 عضو دیگر این شورا ساخته اند که موجب ابهاماتی در سطح افکار عمومی شهر برازجان گردیده است.

همچنین حجت‌الاسلام حسن مصلح در خطبه‌های نماز جمعه این هفته برازجان با ابراز نگرانی از مباحث پیش آمده در شورای شهر برازجان، در واکنش به رسانه ای کردن اختلافات اظهار داشت:اختلافات درون شورا را به میان مردم و رسانه ها نکشید زیرا افراد و رسانه هایی هستند که به این مشکلات دامن می زنند.

مصلح با بیان اینکه شورا با اتحاد و همدلی باید وقت خود را برای رفع مشکلات مردم سپری کند تصریح کرد:اعضای شورا اختلافات را کنار بگذارند و بجای اینکه وقتشان را صرف حذف، دفع و تخریب یکدیگر کنند این فرصت را صرف خدمت به مردم نمایند.

وی در ادامه افزود: در این چند دوره شوراهای متعددی آمده اند و رفته اند ولی این دوره انتظار بیشتری می رفت تا با وجود افرادی تحصیل کرده، با سابقه و با تجربه دیگر شاهد اختلافات نباشیم و قدرت طلبی و ریاست طلبی مانع نشود که شورا از مسئولیت خود باز بماند.

مصلح با توصیه رسانه ها به رعایت اخلاق مداری افزود: رسانه ها مواظب باشند که به اختلافات و مشکلات شورای شهر دامن نزنند.

خطیب نماز جمعه برازجان در واکنش به ایده انحلال شورا توسط برخی اعضاء گفت: ایده انحلال شورا یک طرح باطل است و نتیجه این ایده، بازی کردن با سرنوشت مردم است که انتظار می رود همه به مقررات تمکین کنیم و قانون را برای حل مشکلات فصل الخطاب قرار دهیم.

وی تصریح کرد: نظام برای انتخابات و برای تشکیل شورا هزینه کرده است، حال کسانی بگویند چون به خواست ما عمل نمی شود باید شورا منحل شود، این یک حرف غیر منطقی و بدعت گذاری غلط است.

برهمین اساس یکی از اعضا شورا که در بین اکثریت(5 نفره) شورا قرار دارد در گفتگوی تلفنی با وب سایت خبری فوری نیوز، ضمن رد ادعاهها و اتهام های گروه 4 نفره، این گونه اقدامات صورت گرفته از سوی 4 عضو همکار خود را در تضاد با قانون مندی و ضربه به منافع شهر و شهروندان دانسته و تاکید کرد: هر گونه مصاحبه و جبهه گیری و کشاندن اختلافات به درون جامعه و افکار عمومی، موجب سلب آرامش روانی مردم گردیده و خلاف مصالح و منافع عمومی است.

وی همچنین تصریح کرد: طرح این مباحث موجب می شود تصویر نادرستی از شورای شهر برازجان در رسانه های محلی و کشوری ترسیم گردد.

این عضو شورا تاکید کرد : در صورت وجود اختلاف نظر و دیدگاه در بین اعضا، می بایست این اختلاف نظرها در داخل شورا حل و فصل گردد.بنابراین سعی ما این است که با خویشتن داری و اتخاذ مواضع منطقی بیش از این موجب نگرانی افکار عمومی را فراهم نیاوریم.
نظرشما
* نام:
ايميل:
* نظر: