اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَدَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"      
كدخبر: ۴۵۷۲
تاريخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
رای به جدایی کاتالونیا از اسپانیا
مجلس محلی منطقه کاتالونیای اسپانیا به جدایی این منطقه از دولت مرکزی رای داد.
به گزارش فوری نیوز، نشست مجلس محلی کاتالونیا برای رای گیری درباره اعلام جدایی از اسپانیا به علت مخالفت شماری از نمایندگان با تنش همراه شد. شماری از نمایندگان هم پیش از رای گیری ، مجلس را ترک کردند.
همزمان با رای مجلس محلی کاتالونیا به جدایی، سنای اسپانیا هم در حال بررسی ماده 155 قانون اساسی است تا در صورت موافقت نمایندگان اختیارات دولت محلی از جمله خودمختاری را از این منطقه سلب کند. نخست وزیر اسپانیا اقدام مجلس محلی کاتالونیا را به اعلام جدایی از این کشور تمسخر دموکراسی خواند. ماریانو راخوی گفت: در کاتالونیا، حاکمیت قانون دوباره برقرار خواهد شد. منطقه کاتالونیا با برگزاری همه پرسی جدایی، در 9 مهر، یکی از مهمترین بحران های سیاسی اسپانیا را در چند دهه اخیر رقم زد. دولت اسپانیا تاکید کرده، کاتالونیا هرگز از اسپانیا جدا نخواهد شد. بیشتر کشورها و نهادهای اروپایی از رویکرد دولت مرکزی اسپانیا در مخالفت با جدایی طلبی، حمایت کرده اند.
نظرشما
* نام:
ايميل:
* نظر: